Kurumsal Mobil İletişim Uygulamalarının Önemli Olmasının 9 Nedeni

Günümüzde, iç iletişim ve haberleşme platformunuz için bir mobil iletişim uygulamasına sahip olmak artık sadece iyi bir fikir değil, aynı zamanda pratik olarak zorunlulukdur. Sonuçta, günümüzde kimin akıllı telefonu yok? ortalama bir kişi mobil cihazını günde 47 kez kontrol ediyor.

Tercih ettiğiniz iletişim yöntemlerinden (WhatsApp ve SMS) internet bankacılığınızı nasıl yaptığınıza kadar her gün kaç tane akıllı telefon uygulaması kullandığınızı düşünün.

Akıllı telefonunuz yaşamınızda günlük bir rol oynadığına göre, işiniz neden hayatınızın diğer alanlarındaki aynı erişim kolaylığına ve tek tıklama yaklaşımına sahip olmasın? Firmanız için mobil bir kurumsal iletişim uygulamasına sahip olmak oldukça mantıklıdır.

Peki böyle bir mobil iletişim uygulaması almanın en iyi yolu nedir? Bazı şirketler bunu şirket içinde yapmaya çalışır, ancak bizim tavsiyemiz profesyonellerle birlikte hareket etmek ve güvenilir bir yazılım geliştiricisi kullanmaktır. Bu yazıda, bunun bazı nedenlerini tartışacağız.

 

Çalışan iletişim uygulamaları neden önemlidir?

Çalışanlarınızın dikkatini çekmek için yarışan bu kadar çok bilgi kaynağı varken, her zaman hazır olmak ve her zaman akılda kalmak çok önemlidir. Ve bunu yapmanın bariz yolu mobil teknolojidir. MOBİLYAKA ile her yerde ve her zaman kullanabileceğiniz tek bir uygulamadan tüm iş ve çalışan yönetiminizi kolayca halledebilirsiniz.

Gittikçe daha fazla insan uzaktan çalıştığından, çalışan iletişim uygulamaları kurumsal bilgilere ve işyeri araçlarına kolay, mobil erişim sağlayabilir.

Kurumsal bir mobil uygulamaya sahip olmanın getirdiği avantajlar şunlardır:

 • Herkesin bir akıllı telefonu var.
  • CEO’dan fabrika hattı çalışanlarına kadar herkesin taşınabilir bir akıllı telefonu olacak. Bu, çalışan iletişim uygulamalarının herkesin şirket haberlerinden haberdar olmasını sağlamanın en iyi yolu olduğu anlamına gelir. Ve onlarla olan bağlantınız, gün boyunca masalarında veya masalarından uzakta onları takip edecek.
 • Tüm web danışmalarının yarısından fazlası “mobil”dir.
  • Zaten taşınabilir telefonlarını iş için kullanacaklarsa, toplam paketin bir parçası olmak mantıklı. Şirket işlerini yapmak için akıllı telefonlarını zaten kullanıyorlar. Bu yüzden onun bir parçası olun.
 • Bildirim gönderebilirsiniz.
  • Söyleyecek acil bir şeyiniz varsa, herkesin mesajı almasını sağlamanın en iyi yolu bir mobil bildirimdir. Bu küçük vızıltı veya uyarı onları bilgilendirecektir.
 • Rutinlerinin bir parçası haline gelir.
  • Bugünün çalışanları gün boyunca telefonlarını kontrol ediyor. Ve çoğu, kahve molaları sırasında, işe gidip gelirken vb. çeşitli sosyal ağlarını zaten kontrol ediyor. Bir mobil uygulama eklemek, şirket haberlerini sindirmeyi bu rutinin bir parçası haline getiriyor.
 • Yerleşik donanımdan yararlanın.
  • Bir cep telefonuyla otomatik olarak bir kameraya, mikrofona, kişiler listesine vb. erişiminiz olacak. Bunların tümü, özellikle video ve görüntülerin daha önemli olduğu bir çağda, çalışan iletişiminde her zamankinden daha önemli bir rol oynayabilir.
  • Bir çalışan iletişim uygulaması başlatmak, çalışan iletişim platformunuzu yükseltmenin önemli bir ilk adımıdır. Ancak uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için uygulamanın şirketinize özel dokunuşlar içermesinin şu avantajları vardır:
 • Kendi görsel marka kimliğinizi kullanın.
  • Genel bir arayüz yerine, firmanızın logoları, sloganları ve diliyle eşleşen çekici, sezgisel bir deneyime sahip olabilirsiniz. Bu, çalışanların kendilerini daha fazla ait oldukları yerde gibi hissetmelerini sağlayacak ve böylece benimseme ve katılıma yardımcı olacaktır.
 • Mesajlaşmayı tutarlı tutun.
  • Yukarıda ima edildiği gibi, tutarlılığın korunması önemlidir. Ve çalışan iletişim uygulamanız şirketinizin kurumsal diliyle içerikler paylaşmanızı sağlıyorsa, tüm mesajların daha büyük, kurumsal bir bütünün parçası olduğu hissini teşvik edeceksiniz.
 • Farkındalığı ve görünürlüğü geliştirin.
  • Mobil bir çalışan iletişim uygulamasının işlevsel yönlerinin ötesinde, aynı zamanda kurumsal marka bilinirliğini ve görünürlüğünü de artıracaktır. Günde birkaç kez mobil cihazlarıyla etkileşime giren kullanıcılarla, bu mobil iletişim uygulamasına sahip olmak, kurumsal markanın kendisinin algısını artıracaktır.
 • Bildirimlerinizi özelleştirin.
  • Push bildirimleri ve mesajları kurumsal markanızın renkleri, anlatım diliyle eşleşirse, çalışanlar daha açık ve duyarlı olacaktır. Genel mesajlaşma kimseye herhangi bir iyilik yapmayacak. Benzersiz bir marka kişiliğine sahip olmak etkileşimi artıracaktır.
  • Çalışan iletişim platformunuz için bir mobil uygulama geliştirme zamanı geldiğinde, önerimiz deneyimli bir yazılım satıcısının öncülük etmesine izin vermek; şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, sık ve etkili güncellemeler sağlayabilecek, yeterli oturum açma güvenliği sağlayabilecek ve her şeyin tutarlı bir bütün olarak işlemesi için yardımcı uygulamaları bağlayabilecek eksiksiz ve deneyimli bir geliştirici ekibine sahip biri. Maliyetler olacak, ancak faydalar buna değer. Profesyonel bir satıcıyla gitme nedenleri şunlardır:

Bir deneyim ve büyük geliştirme ekipleri meselesi.

Bunu kendi başınıza yapmaya çalışırsanız, belirli bir dereceye kadar sıfırdan ve buna adayacak sınırlı kaynaklarla öğreneceksiniz. Ancak iyi bir satıcı/geliştirici, tam olarak bu tür markalı çalışan iletişim uygulamaları oluşturmak için insan kaynağının yanı sıra deneyime de sahip olacaktır.

Örneğin, Mobil Yaka‘da, kurumsal logonuzu ve sloganlarınızı kullanabilecek şekilde özelleştirilebilen bir çalışan iletişim uygulamasının geliştirilmesine ve güncellenmesine adanmış bir ekibimiz var. Yüz binlerce kullanıcı için dağıtılan sağlam ve güvenli bir uygulamaya sahip olmanın avantajını, marka kimliğinize göre özelleştirilebilen bir uygulama ile birleştirirsiniz; bu, pek çok şirket tarafından tercih edilen bir seçenektir.

Güvenlik ve güncellemeler dahil tüm süreci yönetmeye yardımcı olurlar.

Deneyimli bir satıcıyla çalışıyorsanız, sosyal ağlara erişimi, çeşitli yazılım güncellemelerini, gerekli güvenlik protokollerini ve uygulama mağazasındaki kullanılabilirliği onlar halleder. Özünde, tüm karmaşık ayrıntılarla ilgilenecekler, böylece sizin yapmanıza gerek kalmayacak, böylece sorunsuz bir deneyim yaratacak ve bu da çalışanların benimsenmesine yardımcı olacak.

Reaktivite ve hız optimize edilecektir.

Açıkçası, birinci sınıf ve şimşek kadar hızlı bir markalı dahili iletişim uygulaması istiyorsunuz – garip ve hantal bir şey değil. Ve profesyonellerin yapmasına izin verdiğinizde, modern ve kullanımı zevkli bir şey elde etme olasılığınız daha yüksektir. Hem hız hem de kullanım kolaylığı çok önemlidir.

Sonuç

Evet, çalışanlarınızla bir mobil iletişim uygulamasına ihtiyacınız var. Evet, profesyoneller bunu yapabilir.

Mobil cihazların çalışanların günlük yaşamında oynadığı rol göz önüne alındığında kurumsal bir mobil uygulamanızın olmaması zararlıdır. Şirketler bunu yapmazsa, kaybederler. Ancak bir çalışan mobil uygulamasına sahip olmak, çalışanları firmalarına bağlayan, şirketin akılda kalmasını sağlayan ve çalışanların bilgilendirilmesini ve katılımını teşvik eden benzersiz, taşınabilir bir ekosistem sunar. Bu adıma gelindiğinde, görevi yerine getirecek doğru profesyonel yazılım geliştiricisini bulmak, o uygulamanın kolaylığını ve performansını tamamen yeni bir düzeye getirecektir.

Mobil Yaka sayesinde çalışanlarla oluşturulacak açık iletişim, firmaların karşılıklı olarak üzerinde anlaşmaya varılan kültürel değerlerini oluşturmalarına ve sürdürmelerine yardımcı olur.

Mobil Yaka’nın şirketinizin mobil iletişim uygulamasını hayata geçirmesine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için destek@mobilyaka.com adresine e-mail gönderin.

 

Kaynaklar:

https://www.sociabble.com/

https://7t.co/

 

 

Önceki İçerik

2022’de Mobil Yaka ile Kağıt Evrak İmzalamaya Son

Sonraki İçerik

Mobil Yaka’yı Ziyaret Ettiren Özellikler

Kurum İçi

İletişimin Kalbi

30 gün boyunca ücretsiz

Kurumsal Mobil Uygulama ve Intranet Portalı

Size Özel İndirimler İçin Bize Ulaşın

Mobil Yaka'da size özel bir demo ve fiyatlandırma bilgisi için bizimle iletişime geçin.
Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.